Ateliér

Naše přednosti

Dokonalá souhra mezi projekcí a realizací

Naše investory provedeme všemi fázemi vzniku jejich stavby. Ať už se jedná o stavbu pro bydlení nebo občanskou vybavenost. Komunikace na úrovni investor - architekt - projekce - výroba - stavba funguje ve všech směrech a fázích projektu.  Tajemstvím úspěchu našeho přístupu je kvalitní architektura založená na individuálních potřebách, propojená s dlouholetou praxí realizační firmy, která disponuje vlastní výrobní halou vybavenou dřevoobráběcími CNC stroji a vlastními zkušenými tesaři. Výhodou našeho pojetí práce je dokonalá přesnost informací a jejich vzájemná provázanost.

Zkušenosti s navrhováním masivních dřevěných panelů (CLT)

Jako jedni z prvních jsme začali využívat moderní technologii masivních panelů (CLT). Oblíbili jsme si ji pro její nesporné výhody - pohledovost v interiéru, rychlost výstavby, schopnost tepelné akumulace a možnost odvážných konstrukčních a architektonických řešení. S tímto typem konstrukce jsme nasbírali bohaté zkušenosti jak v oblasti rodinné výstavby, tak i u větších staveb, např. pro školní administrativu.

Složení týmu

V našem týmu jsou odborníci s více než dvacetiletou zkušeností v oboru dřevostaveb: architekti, statici, projektanti, konstruktéři, zkušení tesaři a ezoteričtí specialisté.

Využití moderního softwaru

Využíváme 3D CAD/CAM software, což je špičkový specializovaný program na tvorbu modelů a následné dokumentace pro libovolný projektový stupeň. Během studie pracujeme ve variantách, které investorům prezentujeme pomocí 3D modelu. Zpracování fotorealistických vizualizací exteriéru i interiéru stavby je samozřejmostí.

Individuální projekty

Těžiště naší tvorby tvoří individuální projekty prémiových staveb dle přání, potřeb a rozpočtu investora.

Cena domu pod kontrolou

U individuálních projektů jsme schopni díky softwarovému vybavení připravit položkový rozpočet dřevostavby již ve fázi studie.

Pasivní a nízkoenergetické domy

Optimalizaci návrhů a výpočet energetické bilance nízkoenergetických a pasivních domů provádíme ve výpočetním programu PHPP. Každý detail domu posuzujeme a optimalizujeme z hlediska stavební fyziky.

Jsme členem Centra Pasivního Domu

Některé z našich projektů a realizací naleznete v sekci projekty.

Naše projekty

Vytvoříme pro Vás:

1
architektonické studie

ideový návrh objektu, vizualizace, koncept interiéru

2
dokumentace pro územní rozhodnutí a stavební povolení

dle vyhlášky č. 503/2006 a č. 499/2006 Sb.

3
dokumentace pro provedení stavby

dle vyhlášky č. 499/2006 Sb., či požadavků investora

4
interiéry

návrhy a realizace interiérů

5
realizace staveb

provádíme v součinnosti s naším partnerem firmou
DŘEVOSTAVBY BISKUP, s.r.o.

6
další dokumentace

pro výběr dodavatele, návrh interiéru, výrobní dokumentace dřevostavby

 

více než 10 LET

zkušeností v navrhování dřevostaveb

Usilujeme o spolehlivost, flexibilitu a profesionální přístup.

Více

reference