Reference

Chtěli jsme bydlet v domě, který bude nejen hezký na pohled, ale bude vyhovovat našim potřebám a zároveň jej bude možné provozovat s rozumnými náklady. V průběhu přípravy projektu jsme po četných diskusích s architektkou paní Truhlářovou nakonec nepřistoupili na příliš mnoho kompromisů, což sice zbořilo naší původní představu o ceně, ale nyní toho nelitujeme. Po pár měsících se v domě cítíme jako bychom tu bydleli odjakživa.

Pavel Zúbek, investor, Dům pod smrkem

Projektanta i stavební firmu jsem si vybral na výstavě FOR ARCH v Praze. U paní architektky oceňuji kromě odborných znalostí hlavně schopnost komunikovat, diskutovat o všem i vstřícně vyhovět mým přáním. Dům jsme si ale nenechali stavět na klíč; chtěli jsem mít kontrolu nad vnitřními i vnějšími detaily. U stavební firmy vyzdvihuji ochotu kdykoliv vyhovět a řešit i komplikovanější úkoly v rámci stavby. V některých subdodávkách jsem se pak obrátil na místní řemeslníky. Klíčovým fenomenem pak byla velká okna. Jistě jsem takto ušetřil dost peněz, ale bylo to vyčerpávající a znovu bych stavět nechtěl. Na druhé straně má naše velká rodina z domu velkou radost.

Publikováno v Dřevo&Stavby 5/2016

Doc. MUDr. PhDr. Jan Payne PhD., investor, Dům ve zlatém řezu

Oba jsme velmi pracovně vytížení, proto nám vyhovovalo, že jsme nemuseli během stavby nic řešit. Pokud se vyskytl nějaký problém, ARCHCON atelier a DŘEVOSTAVBY BISKUP komunikovali mezi sebou a snažili se společně najít nejvhodnější řešení. Na druhou stranu, když jsme my přišli s nějakým požadavkem, zafungovalo to velmi rychle. Po panu stavbyvedoucím se nám dokonce stýská – byl velmi ochotný a bylo vidět, že tou stavbou prostě žije. Líbí se nám, že dům je celkově uživatelsky velmi jednoduchý – vlastně pouze stahujeme tlačítky rolety a regulujeme výkon vzduchotechniky.

investor, Dům na větrném kopci

Dům, který jsme společně s architektonickou kanceláří ARCHCON a inženýrkou Truhlářovou a jejím týmem vytvořili, je přesnou kopií našich myšlenek. Vždy se to nepodaří, a tak jsme na to náležitě pyšní. Základ ke spokojenosti je nespěchat. Diskuze, hledání variant, přepracování návrhů a opět diskuze. Měli jsme jasno, že typové projekty pro nás nejsou a prostory, kde budeme mnoho let žít, si chceme vytvořit sami s odbornou pomocí. Pozemek je unikátní svoji otevřeností do krajiny a pracovat s budoucími pohledy ze všech možných úhlů jednotlivých pokojů, to byla radost, kterou nyní prožíváme každý den, když sedíme na terase nebo se jen tak díváme z okna obývacího pokoje. Rozhodnutí, že si pořídíme dřevostavbu ze Stora Enso CLT panelů, nelitujeme a jsme maximálně spokojeni s kvalitou života v našem domě. Všechny teoretické přednosti se nám potvrdily v reálném každodenním životě.

Publikováno v Dřevo&Stavby 6/2014

investor, Dům se zeleným srdcem

„Jsem s domem naprosto spokojený. Paní architektka splnila můj sen. Přesně tímto způsobem jsem chtěl vždy bydlet. Mám zázemí, ve kterém se cítím dobře, a to se přenáší i do dalších oblastí života.“

Publikováno v Můj dům 6/2014

investor, Dům inspirovaný lesem