Dřevostavba všemi smysly – léto 2016

Dřevostavba všemi smysly - léto 2016

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost zažít na vlastní kůži proces výstavby dřevostavby z masivních dřevěných panelů. Na místě vás budou čekat přední odborníci, kteří vás stavbou provedou a zodpoví vám všechny vaše otázky.
Tentokrát vás zveme na dvě stavby, a to na stavbu rodinného domu ve Lhotě u Dolních Břežan a pasivního domu v Doksech u Kladna.

Těšíme se na vaši návštěvu. Tým ARCHCON atelier a DŘEVOSTAVBY BISKUP.


GPS Lhota u Dolních Břežan: 49°57'04.69"N, 14°24'40.47"E
GPS Doksy u Kladna: 50.1247639N, 14.0507694E

Termíny návštěv:

28. 5. 2016 - Hotová dřevěná konstrukce
Lokalita: Lhota u Dolních Břežan

18. 6. 2016 - Hotová dřevěná konstrukce
Lokalita: Doksy u Kladna

29. 7. 2016** - Blower door test - od 12 do 14hod.
Lokalita: Doksy u Kladna

30. 7. 2016 - Montáž instalací před zaklopením SDK - Tento termín zrušen.
Lokalita: Lhota u Dolních Břežan

20. 8. 2016 - Finalizace exteriéru, průběh zaklopení SDK
Lokalita: Lhota u Dolních Břežan

Výše uvedené etapy můžete navštívit v uvedených termínech vždy v čase od 10 do 13 hodin.

**předběžný termín, bude upřesněno
O případných změnách termínu vás budeme informovat zde nebo prostřednictvím facebooku.

DOD (den otevřených dveří) = organizovaná hromadná prohlídka domu s odborným výkladem
Registrace pro účast na DOD: andrea.holmanova@archcon.cz
Do předmětu zprávy registrace prosím napište – Dřevostavba všemi smysly.
Kontakt na osobu na místě: Ing. Jaroslav Jiruška (DŘEVOSTAVBY BISKUP, s.r.o.) - +420 603 537 690, Ing. Irena Truhlářová (ARCHCON atelier, s.r.o.) - +420 776 725 259.


Pár slov o projektech ...
Lhota u Dolních Břežan
Už je to 5 let, kdy jsme navrhovali tento dům. Investoři měli hodně jasnou představu o dispozici a my jsme vlastně fungovali jako jejich průvodci, kteří jejich představám dali tvar. Dům je trochu jiný než ostatní. Odlišuje se zejména přístup na pozemek z jižní strany. Protože jsme chtěli pozemek maximálně využít, dům jsme umístili co nejvíce na východní a severní hranici a zvolili jsme přístup do domu z jihu.
Během těch let, která od návrhu uplynuly, jsem si vstupy do domu z jihu – ze zahrady, absolutně zamilovala. Také podle Feng-shui je pozitivní, pokud dům „hledí“ směrem na jih, do zahrady.
Za vstupem milovníky dřevostaveb pohladí po duši hala s pohledovou dřevěnou stěnou, do které budou zafrézované „neviditelné dveře“.
V domě jsou dvě ložnice, které jsou orientované na sever. Na toto téma jsme hodně s investory hovořili a vyvraceli toto řešení, ale v podstatě proč by to takto být nemohlo. V ložnici trávíte pouze noci, a pokud právě nejste člověk, kterého musí budit šimrání slunečních paprsků, tak je vlastně ložnice na sever v pořádku.
Velkou péči jsme věnovali návrhu kuchyně, kde bylo zadání použít částečně stávající zařizovací předměty. Kuchyně je pro tuto rodinu velmi důležitá a v tomto případě skutečně tvoří jádro domu. Její benefit je okamžitá návaznost na krytou terasu, ta bude nejvíce prosluněna odpoledním sluncem, kdy si ji obyvatelé domu nejvíce užijí. Obývací pokoj s krbem je v klidové zóně, zcela na konci dispozice. Příjemným místem bude vzdušná jídelna, velmi vizuálně propojená se zahradou. Paní investorka se se velmi těší, jak zde bude pěstovat mnohé rostlinstvo. Ráz dřevostavby podtrhují dřevěné konstrukce – v interiéru je to kromě vstupní haly také strop obytného prostoru s kuchyní, který bude trochu v selském stylu – masivní trámy zakryté palubkami. V exteriéru jsou přiznané přesahy střech a konstrukce nad terasou.

Doksy u Kladna
Dům, který může růst. Do budoucna je plánována a připravena přístavba pracovny a pokoje pro hosty společně s carportem. V interiéru jsme část sezení v obývacím pokoji řešili sedacím parapetem, což investoři určitě využijí i jako klidovou zónu např. při četbě knihy. Zajímavostí je přání investorů – výhled z vany na nedaleký les. Pohráli jsme si s úložnými prostory a vymysleli různé niky a zákoutí.
Je to pasivní dům podle Nová zelená úsporám.