Dům políbený přírodou

Pozemek se nachází na zcela unikátním místě s minimální stávající zástavbou, v dotyku s přírodou a s úchvatným výhledem do krajiny. Ač rozlehlý, má své limity.  Poloha domu je určena ochranným pásmem lesa, polohou příjezdové komunikace, morfologií terénu i březovými hájky.

Otevřená náruč. To je hlavní motto domu, hlavní motto rodiny. Půdorysně dům vytváří písmeno rozevřeného „L“. Otevírá se směrem do zahrady a dechberoucím výhledům a nastavuje záda hlučné příjezdové cestě a zemědělským plochám na severozápadu. Společný „rodinný kruh“ uzavírá březový hájek, který tak zapojujeme do celkového konceptu. Uprostřed dění je dále zahradní jezírko, na které je výhled téměř ze všech částí domu. Dům je přízemní. Dům se otevírá jedním ramen co nejvíce na jih, druhým ramenem na jihovýchod. Tato hlavní hmota domu je zastřešena asymetrickou sedlovou střechou. Na severu hmotu doplňujeme o kryté stání se skladem, oba zastřešeny plochou střechou

Dynamická hmota je pojednána jednoduchými materiály v přírodních tónech: omítka, dřevo, kov a sklo. Interiér by měl být čistý, minimalistický s prvky dřeva. Barevně a stylově ladíme interiér do námořního stylu.