Projekt „Hájenka“ propojuje moderní komfort s respektováním tradičních hodnot a s ohledem na ochranu krásné přírody kolem. Cílem bylo vytvořit domov, který bude nejen harmonizovat s okolním prostředím v CHKO, ale také bude sloužit jako útočiště a prostor pro společenská setkávání.

Dům byl navržen z masivních dřevěných panelů v tradičním designu s elegantní sedlovou střechou. Každý prvek byl pečlivě vybrán s ohledem na jeho udržitelnost a respekt k okolnímu ekosystému.

Zásadním prvkem designu jsou inovativní posuvné stínící prvky. Ty nejen reflektují náročné požadavky CHKO, ale také zabraňují možným kolizím ptáků s prosklenými plochami. Tato technologie rovněž umožňuje dokonale využívat slunečního světla, a to při zajištění soukromí a pohodlí.

Předpoklad je dosažení pasivního standardu díky efektivnímu využití energie a přihlédnutí k NZÚ B.1/B.2, což zajišťuje trvalou udržitelnost a šetrnost k životnímu prostředí.

Zajímavým aspektem je propojení domu s tradiční stodolou. V jedné variantě jsme vytvořili útulné vnitřní nádvoří, které propojuje obě budovy. V druhé variantě jsme stodolu umístili do zahrady, kde spolu s přírodním jezírkem definuje nádherný venkovní prostor pro setkání s přáteli a rodinou.

Paní majitelka domu je vášnivou pěstitelkou rostlin, a proto jsme do designu zahrnuli speciální dělící konstrukci v obytném prostoru, která umožňuje uspořádání rostlin tak, aby byly nejen dekorativním prvkem interiéru, ale také měly ideální podmínky pro růst.

S úchvatným výhledem, ochranou lesa ze tří stran a okolím bohatým na louky a zvěř, zajistí dům dostatek odpočinku, inspirace a spojení s přírodou.