Dům se sloupy z douglasky

Navštivte dům prostřednictvím video sestřihu. Pojďte dál...


Popis projektu

Jednoduchý přízemní rodinný dům, se sloupy z Douglasky tisolisté, s půdorysem ve tvaru L, zastřešený pultovou střechou s přesahy.

Rodinný dům je mírně zapuštěn v terénu a jeho vstup je zvýrazněn červenými vstupními dveřmi a obkladem z cedrových šindelů. Snížení terénu je řešeno gabionovými stěnami. Dům stavíme na magickém místě - u březového hájku.

Sloupy nesoucí přesah střechy jsou mohutné a vytvářejí dojem stability. Na největší sloup u terasy bude pravděpodobně použita Douglaska, která stála na pozemku. Na střeše s kačírkovým povrchem jsou umístěny fotovoltaické panely.

Horizontální pás oken je zvýrazněn změnou obkladu fasády. Mezi okny je cedrový šindel. Dřevěný obklad domu je také z cedru, bez nátěru – barva dřeva se bude měnit podle expozice a světové strany.

Terasa propojuje obytné místnosti orientované k severu. Průhled je od východu přes terasu až do obývacího pokoje. Obývací pokoj je propojen se zahradou prosklenou stěnou.

Na podlaze v interiéru jsou na podlaze dubová prkna, na stropě cedrové palubky. Směrem na sever do zeleně je celá stěna prosklená. Otevřenosti prostoru přispívá i propojení s halou, ze které se vstupuje do ložnic, koupelny a wc. Ve vstupní hale je na zemi použita dlažba s retro motivem. U skleněné stěny je umístěn krb s betonovou stěrkou. Kuchyně a její pracovní plocha je prosvětlena rohovým posuvným oknem. V koupelně je použita velkoformátová dlažba a stěrka na stěnách ve stejném šedém tónu. Jednoduchý bílý obklad v kontrastu s nábytkem z olivového dřeva. V interiéru jsou dvě ložnice – severní, propojená se zelení v exteriéru a jižní se šikmým podhledem.