Dřevostavba s tradičním tvaroslovím v CHKO. Dům hledí do ovocného sadu otevřeného k jihu. V návaznosti na dům navrhujeme přírodní jezírko, které vytváří příjemný přechod do zahrady a podílí se na zlepšení mikroklimatu v okolí budovy.
Pracovat ve stávající zástavbě s rozrostlou zelení bylo fascinující. Během naší práce jsme hledali harmonický vztah mezi podobně velkými hmotami domu a stodoly, který by ladil s okolní krajinou. Při navrhování rozmístění objektů na pozemku jsme se inspirovali prvky feng-shui, které se do zahrady začlenily naprosto přirozeně. Například umístění jezírka na jihu aktivuje energii v domě a přináší do prostoru pohyb a život. Naopak vytvoření želvy na severu dodává domu stabilitu, pocit bezpečí a opticky odděluje obytnou část od pojížděné plochy před stodolou. Celkově jsme tak vytvořili prostředí, které působí vyváženě a pozitivně, podporující pohodu a harmonii obyvatelů.
Usazení domu na pozemek a hmotové řešení vychází z feng-shui rozboru. Dům má jednoduchý obdélníkový půdorys s jedním podlažím a využívaným podkrovím. Stavba je navržena tak, aby respektovala ráz místní krajiny a urbanismus. Součástí domu je také krytá venkovní terasa, která vytváří příjemný prostor pro venkovní posezení a zároveň přirozenou ochranu před letním přehříváním interiéru. Hmotové řešení stavby je kompaktní, s cílem dosáhnout pasivního standardu.
Dispoziční řešení rodinného domu respektuje feng shui principy. Dům obsahuje vstupní závětří, zádveří a jídelnu s kuchyňským koutem. Jídelna je otevřená až do podkroví a navazuje na ni otevřené schodiště. Kolem jídelny tak vzniká přirozené centrum celého domu. Na jídelnu navazuje obývací pokoj s krbem, který je dominantou obytné část. Obývací pokoj jsme navrhli tak, aby byl lehce odcloněn od všeho dění v domě a byl zde prostor pro odpočinek. Rozložení oken také omezuje výhled do štítu, kde by se pohledově odkryl pohled na neutěšené vstupy do protějších objektů.
V oddělené soukromé části se v přízemí nachází ložnice se šatnou, koupelna, toaleta a technická místnost s prádelnou.
V podkroví na jídelnu navazuje vzdušný prostor galerie, vzniká zde prostor pro cvičení, pracovní kout, či prostor pro přespání hostů. Na galerii navazují dva dětské pokoje, dětská koupelna a úložný prostor.
Doplňující objekt stodoly má obdélníkový půdorys se sedlovou střechou. Slouží jako garáž pro dva automobily a zároveň nabízí prostor pro uskladnění zahradní techniky. Stodola je rozdělena na zateplenou a nezateplenou část. V zateplené části se nachází myslivecký klub s kuchyňkou, dílna, toaleta a přístup do sklepa.
V severní části vznikne ještě dřevník a přístřešek pro zemědělskou techniku.
Celkově je projekt zaměřen na architektonické a dispoziční řešení rodinného domu, stodoly a dalších přilehlých objektů, přičemž je dbáno na estetické, funkční a energeticky úsporné aspekty.