Pasivní bytový dům PIŠKVORKA

Inovativní koncept pasivního bytového domu s důrazem na vytvoření zdravého životního prostředí. Rychlá výstavba díky dřevěným masivním panelům DEKPANEL a prvky prefabrikace otevírají cestu k variabilnímu a efektivnímu řešení. Projekt vychází z oceněného konceptu bytového domu a klíčovou roli hraje mikroklima, pohledové dřevo a energetická soběstačnost. Pavlačový dům s prostornými lodžiemi a zelení na fasádě propojující interiér s okolním prostředím vytvářejí dokonalou symbiózu.

  • Výchozí myšlenkou tohoto projektu byl koncept dřevěného bytového domu z roku 2007 v kombinaci nízkoenergetické a pasivní části, s konstrukcí z lehkého dřevěného skeletu v celkovém počtu 11 bytů.
    • autoři původního projektu: Ing. T. Vanický, Ing. arch. T. Krupa
    • projekt byl oceněn: Rockhouse 2007 – 1. cena a Energetický projekt 2007 – 1. cena

Popis projektu

Počet bytových jednotek: 28 (1+KK, 2+KK, 3+KK)
Vytápění: zdroj – tepelná čerpadla; otopná soustava – teplovodní, nízkoteplotní otopná tělesa + žebříky
Větrání: řízené větrání s rekuperací tepla

Dřevo jako klíč k harmonii:
Dřevo je pro nás více než jen stavební materiál – tvoří duši domova. Interiéru vévodí pohledové dřevo, které podporuje zdravé a harmonické vnitřní prostředí. Dřevěné struktura umožňuje našim budovám dýchat, zajišťuje čistý vzduch a pohodu pro naše obyvatele.

Udržitelnost jako závazek:
Pasivní design minimalizuje energetickou spotřebu, snižuje ekologickou stopu a podporuje udržitelnost. Využíváme dešťovou vodu a recyklujeme odpadní vodu, chráníme naše vodní zdroje. Zelené fasády posilují místní ekosystémy a zlepšují mikroklima. Využíváme sluneční energii.

Prostor pro štěstí a komunitu:
Naše byty nabízejí nejen důmyslně navržené dispozice, ale také prostorné lodžie a dostatek úložného místa. Dům je dispozičně a prostorově flexibilní a umožňuje úpravy dle  typologie pozemku. Konstrukční systém z masivních dřevěných panelů je nejen šetrný k životnímu prostředí, ale také zajišťuje bezpečnost a pohodlí našim obyvatelům.

Společenství pro budoucnost:
Věříme ve vytváření komunit, kde obyvatelé nejsou jen obyvatelé, ale jsou součástí udržitelného systému. Naše snaha směřuje k nulovým emisím skleníkových plynů, a to je závazek, který nás pohání.