Dům nebes

Dům vychází z požadavků pro pasivní standard a feng-shui. Polohu domu navrhujeme dále od komunikace, do zadní, severozápadní části pozemku, aby většina zahrady byla otevřena k jihu. Pro parkování je navrženo nové kryté stání pro dva automobily spojené se zahradním zázemím sloužícím pro uložení kol, kočárku, příslušenství k autu i jako dílna.

Směrem na jih do zahrady vybíhá konstrukce kryté venkovní terasy. Na terasu domu pak plynule navazuje bazén. Tato horizontální linie opticky rozděluje jižní fasádu. Terasa tvoří příjemný prostor pro venkovní posezení a zároveň přirozenou ochranu před letním přehříváním interiéru. Na stěnách je použit svislý dřevěný obklad ze sibiřského modřínu, v 2.NP jsou mezi okny na jižní, západní a severní fasádě použita omítka. Dům je zastřešen plochou zelenou střechou bez přesahů s mírným spádem. Doplňující objekt krytého parkovacího stání se zahradním zázemím navrhujeme jako jednoduchou hmotu s plochou zelenou střechou. Z hlediska feng-shui jsme u parkovacího stání vytvořili zaoblený roh.

Dispozice domu je velmi jednoduchá a vzdušná. Vstup do domu navrhujeme z jihovýchodní strany. Za vstupem následuje zádveří s vestavěnými skříněmi a obouvací lavicí. Ze zádveří se dostáváme do chodby, ze které je přístupná koupelna s WC a sprchovým koutem, dále zde navazuje ložnice s vlastní šatnou. Z chodby také vstupujeme přímo do otevřeného prostoru obývacího pokoje a jídelny s kuchyňským koutem. Na kuchyňský kout navazuje prostorná spíž. Dominantou obývacího prostoru je krb, který je umístěný v srdci domu. Směrem na jih navrhujeme maximální prosklení a umožňuje tak maximální propojení interiéru s venkovní krytou terasou a zahradou. Z obývacího pokoje se dostáváme skrze skryté dveře do technické místnosti, které mimo jiné bude využívána jako prádelna. Po schodišti vystoupáme do chodby ve 2.NP. Stěna u schodiště je obložená dřevem, přechází přes roh schodiště a je zakončena knihovnou. Díky střešnímu světlíku jde do tohoto prostoru dostatek přirozeného světla. Naproti schodišti jsou dva dětské pokoje s okny na jihovýchod. Další dětský pokoj je na jihozápad. Dále zde nalezneme samostatné WC a koupelna s vanou se zaobleným rohem, sprchovým koutem a dvěma umyvadly. Na konci chodby se nachází dětský pokoj.

Dům provází zaoblené rohy, které vycházejí z rozboru feng-shui.