Dům pod vinnou révou

Výstavbu tohoto pasivního rodinného domu můžete sledovat a navštívit v rámci cyklu Dřevostavba všemi smysly. Sledujte termíny dnů otevřených dveří na našich webových stránkách nebo na Facebooku.


 

Pasivní rodinný dům pro čtyřčlennou rodinu na čtvercovém svažitém pozemku. Vlastní dům má jedno podzemní a jedno nadzemní podlaží se sedlovou střechou. Hlavní hmota pokračuje směrem na východ vstupním přízemním objektem s plochým zastřešením. Vstup je výškově umístěn do poloviny pater hlavní části domu. Na něj navazuje část objektu s krytým parkovacím stáním pro dva automobily a nevytápěnou skladovací částí. U vstupní části jsou obě hmoty přirozeně propojeny krytým závětřím. Na jižní straně bude dřevěná terasa s pergolou s plným zastřešením.

Obytná část je přímo propojena velkým oknem se sedacím parapetem v jižní fasádě se zahradou, z jídelny vstoupíme na obytnou krytou terasu s výhledem na jihovýchod. Z hlavního obytného prostoru naproti kuchyňskému koutu je přístupná také spíž pod schody. Menší chodbou v severní části pokračujeme do pracovny, která může sloužit také jako pokoj pro hosty, menší koupelny s WC a sprchovým koutem, dále je zde technická místnost spojená s prádelnou. Celá severní strana, většina východní a část západní fasády je zapuštěna do svahu. Z mezipodesty dále vystupujeme po přirozeně osvětleném schodišti do haly v 1.NP. Na ni navazují dva dětské pokoje orientované na jih. Na severozápadní straně je navržena ložnice rodičů se šatnou. Směrem na severovýchod je situována koupelna s vanou, sprchovým koutem a saunou, a dále samostatné WC.

Interiér je navržen čistý, minimalistický s prvky dřeva. Barevnost do interiéru bude vnášena jemnými tóny nátěrů stěn a výraznějšími barvami doplňků.

Nosné prvky stěn rodinného domu jsou navrženy z masivních dřevěných panelů DEKPANEL. Vnější izolace stěn je dřevovláknitá. Konstrukce je řešena jako difúzně otevřená s omítkou a dřevěným obkladem. Stěny zahradního nevytápěného zázemí budou z trámkové konstrukce KVH.

Dělící příčky budou převážně sádrokartonové, ztužující stěny z masivních dřevěných panelů.

Terasa je navržena z dřevěných prken ze sibiřského modřínu. Je zastřešena pergolou ze smrkové konstrukce s lazurou. Před klimatickými vlivy je chráněna zastřešením.

---

Dřevostavba všemi smysly 2020 Dům pod vinnou révou