Dům s rodinným hnízdem

Dům roku 2024 - 2. místo v hlasování čtenářů ankety časopisu Můj dům

Dřevěná stavba roku 2023 - 2. místo v hlasování veřejnosti v kategorii Dřevěné budovy - realizace

Dřevěná stavba roku 2019 - vítěz veřejného hlasování v kategorii Moderní dřevostavby - návrhy


Jednopodlažní objekt s ustoupeným podkrovím. Dominantním prvkem jsou jemné organické tvary a přírodní materiály. Hmota domu je sjednocena dřevěnou terasou, která má dvě úrovně a vytváří plynulý přechod mezi interiérem a exteriérem. Na meditační část terasy navazuje přírodní jezírko a sauna.

Dřevěný vertikální obklad domu je navržen z modřínu, bez nátěru – barva dřeva se bude měnit podle expozice a světové strany.

Interiér domu vychází z rozboru feng-shui. Středem domu je organický krb, kolem kterého přirozeně vzniká rodinné hnízdo – místo, kde se rodina bude potkávat.

Obvodové konstrukce tvoří lehký dřevěný skelet. Pro omezení tepelného mostu v oblasti soklu jej osazujeme na 5 cm Purenit. Izolace v předstěně bude dřevovláknitá. V exteriéru tvoří zateplení také dřevovláknité desky, provětrávaná fasáda, dřevěný obklad. Střešní konstrukce – krovová soustava, dvouplášťová s větranou mezerou, plechová krytina, v podhledu dřevovlákno, záklop bělená biodeska/SDK. V interiéru jsou použity přírodní materiály a dekorativní stěrky. Inovativní je řešení obloukových stěn a detailů střechy.

Nestandardní je řešení zaoblených rohů stěn a zastřešení a dále organické řešení krbových kamen.