Dům v elementu vody

Rodinný dvoupodlažní dům pro čtyřčlennou rodinu v pasivním standardu na podlouhlém pozemku minimalistického venkovního vzhledu. Kontrastním prvkem jsou barevně výrazná okna.

Dům je navržen dále od komunikace, do zadní části pozemku a většina zahrady byla otevřena k jihu. Otevírá se co nejvíce na jih a současně je obytný prostor v přízemí propojený s venkovní terasou a zahradou. Terasa tvoří příjemný prostor pro venkovní posezení a zároveň přirozenou ochranu před letním přehříváním interiéru.

V přední části pozemku se nachází objekt krytého parkovacího stání se zahradním zázemím. Hmotu domu jsme se snažili citlivě umístit do terénu tak, aby byl umožněn pohodlný bezbariérový přístup od krytého parkovacího stání a dům zároveň při pohledu z ulice nevyčníval.

Dispozice domu je velmi jednoduchá a vzdušná. Dominantou obytného prostoru je otevřené smíšenočaré schodiště s vestavěnou knihovnou skandinávského typu. Maximální prosklení umožňuje propojení interiéru s venkovní krytou terasou a zahradou. V hale je navržena nika pro vystavení uměleckých děl přivezených z dalekých cest. Interiér by měl být čistý, minimalistický s prvky dřeva. Barevnost do interiéru bude vnášena tapetami a výraznějšími barvami doplňků.

Podle Feng shui rozboru je tento dům velmi propojen s vodou. Podle Ming Gua sedí v severu, kde léčivou silou je voda. Dům si proto nese vodu i ve svém jménu.

---

Dřevostavba všemi smysly – Dům v elementu vody