Rezidence Šťastného hradu

Virtuální prohlídku projektu domu si můžete prohlédnout prostřednictví našeho YouTube kanálu.


Co vlastně znamená Šťastný hrad?

Šťastný hrad je speciální dům, kdy zasazení do krajiny, otočení vůči světovým stranám a čas, kdy se dům narodí (postaví), dají dohromady maximální potenciál pro šťastný a spokojený život obyvatel domu. Dá se říci, že není lepší výsledek Feng Shui výpočtů techniky, která se nazývá Letící hvězda. Tato technika je považována za mistrovskou techniku Feng Shui a díky ní lze pro dům získat ty nejlepší možné vlastnosti. Pro to, aby dům mohl být Šťastným hradem, je zapotřebí správné natočení vůči světovým stranám a správné určení hledící a sedící strany domu. To celé se ještě musí odehrát v určitém čase, neboť základem pro techniku Letící hvězdy je prastará čínská kosmologie a filosofie.

Popis domu

Rodinný dům stojí na čtvercovém pozemku. Jedná se o dvoupodlažní objekt a jeho hmotové řešení má být velice moderní, jednoduché, čisté a podtržené použitými materiály. Objekt se skládá ze tří hmot - největší hmota tvoří první podlaží a menší hmota druhého podlaží ustupuje nad ní a třetí hmotou je objekt skladu a krytého stání se zelenou střechou.

Dominantními prvky jsou vybrané kontrastní materiály, které byly na objektu použity. Obložení 1NP je z luxusního travertinu světlé barvy, který obepíná omítka bílé barvy a vytváří tak lem, to vše je doplněno o antracitové rámy oken a antracitové závětří. Ve 2NP byl použit na svislý obklad z accoyi s olejovým nátěrem. Střecha je plochá s vrstvou kačírku, v podhledu a atice je bíle omítnutá a utváří tak „čepici“ celému domu. Půdorys přízemí hmoty domu je členitý, zjednodušeně lze hovořit o tvaru Y, které mezi svými rameny svírá venkovní krytou bioklimatickou pergolu.

Dispoziční řešení vychází z požadavků investora a Feng-shui rozboru.